Цивільний захист 

МЕТОДИЧНІ   РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо форми і змісту документів з питань цивільного захисту, визначених для розроблення та використання в навчальних закладах

ПОЛОЖЕННЯ про опорний навчальний заклад з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у мережі загальноосвітніх навчальних закладів області

День цивільного захисту

22 квітня у Новобузькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 відбувся День цивільного захисту. Метою якого було запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження, зменшення збитків і витрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і великих пожеж у навчальному закладі, а також профілактиці навиків самодопомоги у складних аварійних ситуаціях учнів та персоналу школи. Згідно з Законом України «Про Цивільну оборону України» передбачена підготовка і перепідготовка керівного складу з цивільної оборони та навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти в надзвичайних ситуаціях.

Підготовка до цивільного захисту проходила за декілька днів, для організації пунктів допомоги, підготовки протигазів та навчанню відповідальних осіб за пункти допомоги. У школі було розміщено такі пункти: місце перевірки протигазів, місце підбору протигазу, місце визначення розмірів протигазів, склад ЗІЗОД та порядок та правила підбору протигазу. Також було окремо висвітлено правила користування протигазом. Згідно положення Про цивільну оборону в навчальному закладі було обрано керівників та склад учасників пунктів допомоги, які виконували свої обов'язки. Було запрошено Скоропляс Миколу Володимировича.

День цивільного захисту проходив за таким планом:

  • сигнал про аварійну ситуацію;
  • організована евакуація учнів та персоналу школи за планом евакуації;
  • вишукування на стадіоні школи учнів та персоналу школи;
  • звіт класоводів, класних керівників та завгоспу про кількісну наявність евакуйованих;
  • організоване визначення розмірів протигазу для учнів та персоналу школи;
  • вишукування на шкільному плацу учнів та персоналу школи для перевірки правил надягання протигазу;
  • підбиття підсумків дня цивільного захисту.

За результатами перевірки було виявлено організовану роботу педагогічного персоналу школи, наявність у персоналу та учнів школи марлевих пов'язок, своєчасну евакуацію згідно плану евакуації школи.

 

('15','true|%D0%92%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%8E%20%D0%B7%D1%96%20%D1%81%D0%B2%60%D1%8F%D1%82%D0%BE%D0%BC%20%D0%9E%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D0%B4%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8')>?